İlk olarak tekrardan merhaba bir süredir makale yayınlama şansımız olmadı. bize bu olaya bir sorun verip güzel bir güncel konuyla giriş yapalım dedik.

neydi bu konu ? yeni bir güç. Yeni bir internet fenomeni 🙂 karşınızda Sosyal Medya ve bunun ihtişamlı gücü.

Sosyal medyanın yeni bir gücü var son zamanlarda çokta kullanılıyor. nedir bu güç dediğinizi yada belki aklınızdan tahmin ettiğinizi görüyorum.  evet doğru bildiniz “pazarlama” 2015 yılından bu yana sosyal medyanın çok iyi bir pazarlama kapasitesi mevcut aşağıda vereceğim bilgiler buna biraz daha açıklık getirecektir.

2015 Yılı Türkiye Sosyal Medya Verileri

  • Toplam nüfus: 79,1 milyon
  • Aktif internet kullanıcıları: 46,3 milyon
  • Aktif mobil internet kullanıcıları: 40,5 milyon
  • Kullanılan sosyal medya hesapları: 42 milyon
  • Mobil hatlar: 71 milyon
  • Mobilde aktif sosyal medya hesapları: 36 milyon

Yukarıda vermiş olduğumuz veriler gerçekten çok etkileyici bir değerde 79,1 milyon kişiden 42 milyon sosyal medya kullanıcısı sosyal medyada olan pazarlamanın ne kadar kapsamlı olacağını belirtiyor.

Bu verilerin yıl geçtikçe dahada artacağı gözlenmekte artma sebebi olarak insanlar bundan  10 yıl öncesine kıyasla daha hızlı teknolojiye adapte oluyorlar. Teknolojide bu oranla birlikte daha hızlı gelişiyor sosyal medyanın gelişimini de bunu tetikliyor. insanlar artık cafelerde, sinemalarda değil bu tür sitelerde arkadaş buldukları için popularitesi her geçen gün artış gösteriyor. insanların her boş vaktinde burada zaman öldürdüğünü varsayarsak ki daha bundan daha aktif bir pazarlama ve tanıtım alanı yok gibi gözüküyor. normal bir web sitesinden çok sosyal medya hesap ve sayfaları daha çok satış yapmanızı sağlayabilir tabiki doğru bir strateji ile.

uzun sözün kısası sosyal medya önümüzde dahada değerlenecek ve internet sitelerinde olduğu gibi oranında belli başlı hesapları, sayfaları olacak. çok geç kalmadan sizde yerinizi alın.


Bu Makalemizinde Sonuna geldik bir sonraki yazımızda görüşmek üzere.

sorularınızı ve görüşlerinizi yorum olarak yazarsanız emeğimizin boşa gitmediğini anlarız.

 

2 Yorumlar

CEVAP VER