SEO Nedir ? SEO ne işe yarar ? SEO nasıl yapılır ?

Aslında yukarıdaki soruların birçok cevabını SEO blogumuz da hergün bir makale yazarak bilgilendiriyoruz. Bu konuyu açmamızdaki ilk etken her blogda olduğu gibi bizimde bir tane SEO Nedir yazımızın olmasını istedik.

Şimdi gelelim asıl konumuza. SEO Nedir ?

SEO(Search Engine Optimization) Türkçesi Arama motoru optimizasyonu olan kavramdır. Web sitelerinin arama motorlarında yani Google, Yandex, Bing gibi arama motoru sitelerinde otoriter bir hale gelmesi, sıralamalarda üst sıralarda çıkması ve popülaritesinin artmasıdır.

Ama günümüzde ve 2017 yılında SEO çalışmaları biraz daha farklı şekilde oluyor. bunun sebebi ise etik olmayan SEO çalışmalarının ortaya çıkmasıdır.

Peki SEO nasıl yapırlır. SEO, off page ve on page olarak ikiye ayrılmıştır. ilk zamanlarda ne kadar off page SEO önemli olsada şuanda off page SEO her güncelleme de önemi yitirmektedir.

seo nasıl yapılır

Off Page SEO

aslında bu konuyu kısa bir özetle geçeceğiz çünkü çok derin bir konu 4-5 konuda anca tamamlayacağız. Off page SEO siteye yapılan çalışmaların dış etken de olanlarını kapsamaktadır. bunlara örnek verecek olursak Sosyal Medya ve Backlink başta gelecektir.

→ On Page SEO

Sitemizin iç kısmında yani optimizasyon işlemleri on page SEO yu oluşturmaktadır. bunlara örnek verecek olursak. resim sıkıştırmaları, alt etiketler, meta, url yapısı, içerik, başlık ve site içi link inşası. yine bu konularada tek tek yazılar yazarak en ufak detayına kadar anlatmaya çalışacağız.

→ 2017 Yılında SEO

2017 Yılında Google SEO çalışmalarından da birazcık bahsedip konumuzu sonlandıralım. Son güncelleme ile site içi SEO(on page) önemi artıp sıralamalar gerçek zamanlı hale gelmiştir bunun SEO çalışmalarının etkisine bakacak olursak backlink önemi düşmüş kaliteli içeriklerin önemi artmıştır. cezaların gerçek zamanlı olması da buna cabası diyebiliriz ki her geçen gün SEO zorlaşmaya devam ediyor.

2017 Yılında SEO nun içerik, sosyal medya ve kullanıcı deneyimi odaklı olacağını düşünüyoruz. 2016 nın son çeyreğinde yapılan güncellemelerin 2017 nin ilk çeyreğinde devam edeceğini ve 2017 yılının ortalarında sakin geçeceğini de ön görmekte fayda var.

Bol yükselişli günler dileriz..

 

 

 

CEVAP VER