SEO da Sosyal Medyanın Önemi

SEO geçmişte ne kadar sitelerin arama motorları üzerinde popülarite ve yükselişi olsa da şuanda işler biraz değişmiş durumda.

Bugünkü yazımızda sizlere SEO da Sosyal Medyanın öneminden bahsedeceğiz..

İlk Olarak Sosyal medya neydi ? ne işe yarardı ? bunları öğrenelim.

Sosyal medya, insanların birbirleriyle tanışma, durum, bilgi paylaşımı, video ve çeşitli gönderilerini yaptığı web tabanlı sanal oluşumlardır. Peki şimdi diyeceksiniz ki sosyal medyanın bununla ne alakası var. Bildiğiniz gibi sosyal medya platformları her lokasyondan insanların bağlandığı ve ziyaret ettiği sitelerdir. 1-5 dakika olarak kalmayıp saatlerde site üzerinde gezinti ve paylaşım yaptıklarından dolayı Google bu tarz siteleri aşırı otoriter bulduğu için arama motoru sıralamalarında birçok faydası olacaktır.

SEO da Sosyal Medyanın Önemi

Unutulmamalıdır ki SEO sadece arama motoru odaklı bakılmayıp, Sosyal Medyayı o şekilde değerlendirmelisiniz yani Türkiye de 35 Milyon kullanıcı olan facebook a sadece arama motorlarının girdiğini düşünürsek biraz komik olmuş olmaz mı ? tabiki de J

Sosyal Medyayı bir Pazar ve insanlarla etkileşimin 2. Tercihi olarak değerlendirerek Sosyal medya sayfalarınızda çeşitli ve mizahi paylaşımlar yapmak web sitenize gayet güzel bir ziyaretçi kaynağı olacaktır. Hem sitelerinizin otoritesini, tanınmasını ve kitlesini Sosyal Medya ile arttırabilirsiniz.

SEO ve Sosyal Medya

Yazımızın başında belirttiğimiz gibi SEO ve Sosyal Medya artık tamamen doğru orantılı ilerlemektedir. Ziyaretçi kitlesi olsun alexa değerinizin daha kaliteli olması Sosyal Medya ile paralel doğruda ilerlemektedir.

 

 

Bol yükselişli günler dileriz.

2 Yorumlar

CEVAP VER