Google Sıralama Algoritması

Google hakkında birçok şeyi merak etme olasılığımız bulunmaktadır ve aynı zamanda merak ettiğimiz şeylerin cevabını yine Google’dan alabiliyoruz. Her ne kadar çoğu zaman aslında akla mantığa sığmayan şeyleri düşünüyor olsak bile, yine de bir yerlerden cevapları elde ediyoruz. Peki en çok merek edilen şeyler birisi olan Google Algoritması nedir ve aynı zamanda nasıl çalışır, bunları açıklayacağız.

google sıralama algoritması

Google siteniz hakkında her bilgiyi güncelleyerek, olan bilgilere yeniden ulaşma şansını kendisine verir. Eğer siteniz için iyi noktalar istiyorsanız; anahtar kelimelere dikkat etmelisiniz ne az ne de çok kullanmalısınız. Çok kullanıldığı takdirde spam bildirisi olacaktır. Google kandırmak çok zordur sakın bu yönteme kalkışmayın.

Google site sahiplerinden tamamen doğal bir sayfa istiyor, bunu unutmayın. Kopyala yapıştır meselesi zaten en sıkıntılı durumları başınıza açar. Ama siz kendi elinizle ile ve özgün yazdığınız yazılar ile Google’ın gözüne girebilirsiniz, bunu sizden Google istiyor. Google sıralama yapmak için birçok faktör kullanır ama en çok dürüstlüğe önem verir. Eğer sitenizde ki bilgiler yanlış ise, bu işi baştan düşünün deriz. Google’ın sıralama algoritmasında; gerek başlık gerek ise de, sayfa içeriği, iç bağlantı metni ve URL önemlidir. Bir diğer önemli mesele de anahtar kelimeler, makale içeriğine uygun yazılmış mıdır veya imla kuralları düzgün kullanılmış mıdır, bunlar çok önemli faktörlerdir. Google algoritması için bunlar oldukça önem kazanır.

CEVAP VER