GOOGLE CEZALARININ SEBEPLERİ NEDİR ?

İlk olarak kısa bir süre önce birçok kelimede birçok site çok büyük bir ceza ile karşılaşmış oldu bu makalemizde elimizin yazdığınca dilimizin döndüğünce bunlardan bahsedeceğiz.Ceza Nedir ?

Birçok webmaster biliyordurki etik olmayan SEO yöntemleriyle yapılan çalışmalar sonucu haksız, doğru olmayan ve kullanıcıya hiçbir faydası dokunmayan siteler yüksek sıralarda yerlerini almıştır bunun için arama motorları ceza sistemini getirmişlerdir.

Cezanın kelime anlamı birşeyin kurallara aykırı durumda ders çıkarılması için uygulanan sistemdir. peki Google Cezaları Nelerdir ?

 

» Google Cezaları

Birçok Google cezası bulunmasına rağmen biz en bilindiklerinden devam edip daha sonrasından detaylı bir şekilde Google Cezaları Nelerdir adlı konumuzda sizlere anlatacağız.

Manuel İşlemler Cezası; sitenizin detaylı bir analizi sonucu verilen cezalardır birçok aramadan hatta kendi kelimenizde bile çıkmayabilirsiniz search console tarafından gerekli bildirimleri yaparak telafisini yapabilirsiniz..

Google Bomb Cezası; Google cezalarının arasında everst zirvesini yaşayan bir cezadır çok ağır ve kurtulması da bir o kadar zordur. Bu cezayı aldığınızda Google hiçbir şekilde çıkmama şansınız çok yüksek ki yüksek ihtimalle öyle olacatır.

Şimdi biraz cezalardan hakında bilgi edindikten sonra asıl konumuzua gelelim..

» NEDEN GOOGLE CEZALARININ SEBEPLERİ NEDİR ?

Google tarafından ceza almamızın aslında tek bir nedeni bulunuyor buda Google’a dürüst olmayıp birçok haksız çalışma yapmaktır.

  • Hacklinkler
  • Alıntı İçerik
  • Kalitesiz backlink
  • Aşırı Backlink
  • Google bot yanıltıcı hareketler
  • Hazır trafik (hit programları)

 

Yukarıda yazanlar birer etik olmayan SEO işlemine girdiği için ve siteinizin güvenini düşürdüğü için bir takım cezalara mağruz kalırsınız.

Hacklinkler: link veren site sahibinin bilgisi dışında olup kalıcılığı olmayan ve illegal yöntemlerle yapılan link verme çalışmasıdır sürekliliği olmadığı için, illegal olması sebebiyle arama motorlarının size olan güvenini sarsacak ceza almanıza sebep olacaktır.

Alıntı İçerik: başka bir siteden copy – paste içerik yaparak içerik özgünlük değerinizi düşürmeniz sitenizin kaliteli olmadığını gösterecek sitenizin ceza almasına sebep olacaktır.

Kalitesiz Backlink: link çöplüğü olmuş siteler tarafından alınan backlinkler güvenilir olmayan Adult tarzı sitelerden link alımları sitenizin güvenini ve kalitesini düşürecek ceza almanıza sebep olacaktır.

Google bot yanıltıcı haraketler: Google bot yanıltıcı haraketler örneğin botlara ayrı sayfa , ziyaretçilere ayrı sayfa gösterilmesi yanıltıcı bir harekettir çok ağır sonuçlar ile karşılaşabilirsiniz.

Hazır Trafik (hit programları): Ceza almanızda en çok rol oynayacak etkendir sitenize yabancı kalitesiz ve yalancı kullanıcıları çağırmanız siteinizin kalitesiz ve güven dışı bırakacaktır google kendinisini yanıltımaya çalıştığınızı düşünecek bu sebepten dolayı sitenizi Google Filteresine alması için büyük bir etken olacaktır.

Peki şimdi o kadar büyük sitelerin Google tarafından bir takım ceza almasına sebep olan nedir.

Google son güncellemesi Penguin ile backlinklerin değerini düşümür site içerinin değerini arttırmıştır bunun sebebi ise daha fazla kullanıcı odaklı çalışmaktır. bizim kısa ve öz düşüncemiz bu sitelerin geçmişte aldığı düzensiz ve aşırı backlink alımları bu sonucu ortaya çıkarmıştır.

1 YORUM

CEVAP VER