En İyi SEO Stratejisi Nedir ? En iyi SEO Taktikleri Nedir ? yada SEO Stratejisi oluştururken nelere dikkat etmeliyiz ? SEO da strateji kavramını gerçekten o kadar iyi biliyormuyuz ?

Tabi ki bunların hepsini tek bir makalede yayınlamayacağım. yavaş yavaş 🙂

İlk konumuz olan En İyi SEO Stratejisi nedir ? bunun cevabı çok ama çok basit ama biraz detayına inmekte fayda var. Arama motorları neye göre karar verir yada neye göre hizmet tabi ki biz insanların tercihlerine o zaman arama motorları da insanlar gibi düşünmelidir.

seo-starejisi

İnsanların isteği ve arzunu yerine getirmeli ki bizim karşımıza kaliteli içerikler sunabilsin. o zaman en iyi SEO stratejisi bir arama motoru gibi düşünmektir. biz buna ikili kişilik deriz eğer bu beceride çok iyiyseniz emin olun çok iyi empati yapar ve kendinizi çok kolay bir şekilde başka bir şeyin yerine koyabiliriniz. örneğin özgün içerik ve hızlı açılan siteler Google bu konuda çok titiz neden mi ? biz insanlar herşeyin hızlı ve tamamen bağımsız olmasını isteriz Google da bizim gibi düşünüyor ve sıralama kriterini ona göre yapıyor.

Bir örnek daha vermek olursak SSL sertifikasını sıralama faktörü yapması 🙂 evet anladınız demi çünkü biz insanlar güvende olmayı isteriz. 🙂 şimdi aşağıda Birkaç küçük SEO Stratejisi yazacağım


  • Site link yapısının özgün ve kısa olmasına özen gösteriniz.
  • Site link yapısında uzantı kullanmamaya özen gösteriniz.
  • Siteniz için site haritası ve robots.txt oluşturun.
  • Yazılarınızı uygun resimlerle birleştirin ve sitenize özgün grafikler hazırlayın.
  • Sitelerinizi sosyal medya profilinizde paylaşın.

 

Bir Sonraki Yazımızda Görüşmek Üzere bizi takipte kalın.. 🙂

1 YORUM

  1. Teşekkürler Muhammed , çok faydalı yazıların var. Siteni hızlı erişime ekledim. Her gün yenileyerek takip ediyorum.

    Başarılar dilerim.

CEVAP VER