Merhabalar evet yanlış okumadınız e-Posta pazarlamada yeni dönem başlığımız. Peki şimdi soracaksınız e-posta pazarlama geride kalmadı mı ? günlük 144 milyar e-posta atılırken sizce geride kalabilir mi ? hayır.

e-Posta pazarlamada yeni bir dönem diyerek giriyoruz asıl konumuza. e-posta pazarlamada en dikkat edeceğimiz konulardan bahsedeceğiz.

mail-pazarlama


  • Başlık
  • İçerik
  • Teklif
  • Tasarım
  • Gönderi Zamanı

Başlık

e-Posta pazarlamasında en önemli etkenlerden birisi başlıktır. Size gelen mail “bit pazarında %99 indirim sakın kaçırma ” olursa mı açarsınız yoksa “Merhabalar” yada “Merhaba” çoğunluk son iki seçeneği söylediğinizi duyar gibiyim. Evet işte burada bir yanlışı düzelttik en başta daha mailimizi yazarken ilk adımdan spama düşüyorduk. Bir reklamda olsa pazarlamada olsa insanları rahatsız etmemesi gerekiyor ve insanlara samimi yaklaşmaları gerekmektedir. bizde burada “Merhaba” olan başlığımızı seçtik hem samimi davranmış olduk hemde rahatsız etmemiş oldun. (5/1 yaptık mı durumumu evet şimdi sıradaki İÇERİK başlığında.)

İçerik

SEO, Pazarlama , Reklam, Sosyal Medyada kısaca içerik bütün web sitelerinin vazgeçilmezidir. ne kadar akıcı içeriğiniz olursa o kadar iyi olacaktır. Okuyucu içeriğinizi okurken sıkılmamalı yani ve kolay anlayabilmeli kısaca, pazarlama içeriklerinin bir ayrıcalığı var normal bir siteye yazar gibi 200-300 kelime olmamalı maksimum 150 kelime olmalıdır ki okuyucu sıkılmasın ve istediğin şeyi hemen anlayabilsin. Unutmayın 144 milyar e-posta gönderilse de e-posta okuma süresi çok çok azdır.( 5/2 yaptık bir sonraki başlık gelsin.. ) 🙂

Teklif

en kısası bence bu olacak teklifiniz özel oluşturulmalı genel bir teklif değil o kullanıcı için özel yapılmış gibi hissettirmeli boş vaatlerde süsleyip sitenize girildiğinde başka bir şey ile karşılaşmasın değerli okuyucumuz. 🙂 ( 5/3 yaptık bekleme yapma ticari )

Tasarım

En püf nokta işte burası Markanızın kimliğini ve güvenirliğini yansıtması gerekmekte. Çünkü çöp mailler sıkılmış insanlar bir umut bekliyor ve siz o sade, güven yansıtan tabi ki ürününüzü de yansıtan grafiklerle mail tasarımını yapmanız gerekmektedir. Şu da unutulmamalıdır ki mail tasarımı yaparken imza eklemeyi unutmayınız imzalarınız sizi yansıtacaktır. ( gece yarısı oldu editör sizin için iş başında sıradaki gelsiiinnn ) 🙂

Gönderi Zamanı

Gönderinizi ne zaman göndereceğiniz çok önemlidir insanların yoğun olduğu değil tam boş zamanında maillerime de bir bakıyım neler var diye bakma saati dediğimiz zaman. işte o zaman hafta içi 20:00-23:00 ve 09:00-13:00 olmasıdır.

sevgili okurlar umarım beğenmişsiniz. SEOTaktikleri.com olarak sizler makaleleri sıkılmadan okuyunuz diye gereken her şeyi yapıyoruz bu arada ben Arif ekip 3 kişiydi 3+1 oldu bir sonraki yazımızda görüşmek üzere..

CEVAP VER