Öncelikle merhabalar Seotaktikleri.com sitemizin ilk makalesinde sizlerleyiz..

2017 Öncesi Dijital Pazarlama

2017 Yılında Dijital Pazarlama hakkında birçok firmanın ve birçok insanın düşüncesi ve aklında soru işaretleri olabilir. Elinize bir kahve alarak yazımızı okumaya devam etmenizde büyük fayda var. 🙂

Dijital pazarlama geçmiş yıllarda “satıcı – müşteri” ilişkisini arttırmaya yönelik bir iletişim çeşidi olarak düşünülüyordu, ama ilerleyen zamanlarda Türkiye’de e-Ticaretin önem kazanmasıyla beraber “Dijital Pazarlama” tamamen bir pazarlama yöntemi olmuştur. Birçok e-ticaret firması ise bu konuda ekip oluşturmuş yada çeşitli firmalarla anlaşma sağlamışlardır. Türkiye de e-ticaret oranı her gün artarken şöyle bir oranlara bakıp asıl konumuza geçelim.

Türkiye de Dijital Pazarlama Oranı

  • 12 Milyon e-ticaret müşterisi
  • 37.8 Milyon internet kullanıcısı
  • Kişi başına düşen satış ortalaması 200 Türk Lirası

 

2017-dijital-pazarlama-2

2017 Yılında Dijital Pazarlama

Türkiye de e-ticaretin oluşmasından yıllar geçmesine rağmen hala yeni doğmuş bir çocuk gibi ilgi görüyor gelişmeye devam ediyor. Yaklaşık 20 yıl böyle devam etmesi düşünülüyor.

2016 Yılında dijital pazarlama sosyal medya ağırlıklı olarak öne çıkmıştı instagram, facebook, twitter üzerinden birçok firma ve şahıs satışlarını pazarlama ve stratejilerini bu platformlarda öne sürdüler. 2017 yılına yaklaşmamızla beraber yeni stratejiler yeni araştırmalar peşine düşüldü.

2017 Dijital Pazarlama taslağı yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı bu etkenler Sosyal Medya Danışmanlığı yapan firmaların da önem kazanmasına sebep oldu bu sebeple yeni bir sektör daha doğmuş oluyor. Artık 2017 yılında sosyal medya sitelerinde kurumsal tasarlanmış paylaşımlar, sosyal medya ayrıcalıklı indirimler öne çıkacağını düşünmekteyiz.

Ne kadar sosyal medya öne çıksa da görüntülü iletişim çeşitlerinden birisi olan tanıtım videoları da artık ürün tanıtımları alanında yer alacağını belirtmemiz de büyük fayda var. eğer sizde çok geç kalmak istemiyorsanız bir sosyal medya danışmanlığı yada dijital pazarlama hizmeti veren firmayla anlaşabilirsiniz tabi kolay ve pahalı olan yol yada sitemizi takip ederek her gün sizlere özel olarak yazdığımız makalelerimizden faydalanıp kendinizi geliştirebilirsiniz..

 

2 Yorumlar

CEVAP VER